راهنمای ارسال مقاله


پیش از آن‌که یک طرح یا مقاله را ارائه دهید، لطفاً در خبرنامه روزانه ما ثبت نام کنید تا از پوشش گزارش‌های المانیتور در مسائل منطقه و همچنین شیوه کاری المانیتور آگاه شوید. این کار، شانس پذیرفته‌شدن طرح پیشنهادی یا مقاله اصلی شما را افزایش خواهد داد.

راهنمای ارائه طرح:

پیش از ارائه مقاله، لطفاً توضیحی درباره طرح خود برای نگارش آن، ارسال کنید.

برای طرح روایت‌تان، با پرهیز از کلی‌گویی، بر موضوعی خاص تمرکز کنید. برای نمونه، طرح شما نباید فقط موضوع گسترده‌ای مانند برنامه هسته‌ای ایران را در بر داشته باشد؛ باید تمرکز خود را بر جنبه‌ای خاص از موضوع برنامه هسته‌ای ایران بگذارید و توضیح دهید که از چه زاویه‌ای مسئله را دنبال می‌کنید. مثلاً از منظری که شما روی آن کار کرده‌اید، احتمال توفیق مذاکرات بیشتر است یا شکست آن.

طرح شما باید متکی بر منابع و تحلیل‌های دست اول باشد. منابع دست اول شامل اسناد اصیل مانند مدارک رسمی، مصاحبه‌ها یا سخن‌رانی‌ها می‌شود. همیشه در صورت امکان، لینک منابع را نیز ارائه کنید.

طرح شما نباید بر مبنای منابع دست دوم یا آن‌چه در خبرها بدون ذکر منبع اصلی آمده است، تنظیم شود.

اگر طرح پذیرفته شد، مقاله شما ویژهٔ المانیتور خواهد بود. یعنی نمی‌تواند در جای دیگری به‌طور کامل منتشر شود. لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر و دانستن نکاتی که باید در مقاله رعایت شود، راهنمای ثبت مقاله را در سطور زیر بخوانید.

طرح‌های خود را برای مقاله در این آدرس ثبت کنید: http://www.al-monitor.com/pulse/contactus  

راهنمای ارسال مقاله:

برای افزایش احتمال پذیرش و انتشار مقاله، لطفاً اصول زیر را رعایت کنید:

۱. ارزش خبری: مقاله شما باید با یک خبر مرتبط بوده و شرح واضحی را درباره دلیل جذابیت آن برای مخاطبانِ پی‌گیر مسائل منطقه‌، همراه داشته باشد.

۲. اصیل بودن کار: مقاله باید کاری دست اول و مختص المانیتور باشد. مقاله نمی‌تواند مشتقی از مقالات گذشته بوده یا بر مبنای منابع دست دوم تنظیم شود. مختص المانیتور؛ یعنی غیر قابل چاپ در هیچ جای دیگر، از جمله وبلاگ شخصی نویسنده.

۳. حجم مقاله: حجم مقاله نمی‌تواند بیش از ۱۰۰۰ کلمه باشد.

۴. زاویه نگاه ویژه: داستان شما نباید تکرار همان خبرهایی باشد که در رسانه‌های انگلیسی‌زبان پخش شده‌اند. به یک زاویه خاص بپردازید و از بریده‌گویی و پریدن به شاخه‌های مختلف در یک مقاله، پرهیز کنید. به عمق پوشش‌های خبری و تحلیل‌هایی بروید که در رسانه‌های جریان اصلی یافت نمی‌شوند.

۵. بستر محلی: به دنبال دیدگاه‌های محلی و منابعی بگردید که از چهره‌های تکراری رسانه‌ها نیستند. با این حال، روایت شما نباید فقط منحصر به نقل قول از منابع باشد. تهیه چارچوب و بستر‌سازی از سوی شما ضروری است.

۶. منابع و استناد: تحلیل‌ها و گزارش‌ها باید بر مبنای مستندات و نقل قول از منابع باشند و تمامی ارجاعات، باید با ذکر منبع و لینک‌دادن به آن آورده شوند. حتی نظرات و یادداشت‌های تحلیلی نیز باید فکت-محور باشند. برای هر نقل قول یا استنادی، باید لینک منبع اصلی و اولیه ارائه شود. اگر درباره گزارشی از سازمان ملل متحد سخن گفته می‌شود، لینک آن باید به وب‌سایت سازمان ملل بازگردد. اگر نقل سخن‌رانی وزیر خارجه آمریکاست، لینک باید به وب‌سایت رسمی state.gov باز شود. تنها در صورتی به مقاله‌ها و روزنامه‌ها ارجاع دهید که گزارشی انحصاری، مانند اسناد درز کرده و مصاحبه‌های اختصاصی خودشان را منتشر کرده باشند. در غیر این صورت، تنها به منبع اصلی لینک کنید. لینک به ویکی‌پدیا ممنوع است. المانیتور ارزش بیشتری برای منابعی همچون تصمیم‌گیرندگان و افرادی که در منطقه زندگی می‌کنند، قائل است.

۷. نگارش واضح: از پیچیده‌گویی، زبان استعاری و کلیشه‌های رایج دوری کنید. اگر اصطلاحی را صد بار شنیده‌اید، از آن استفاده نکنید. از افعال معلوم ـآن‌ها که فاعل‌شان مشخص است- به جای افعال مجهول استفاده کنید. برای مثال: «دولت در اجرای فلان کار اشتباه کرد» درست است، نه «اشتباه در فلان کار ایجاد شد». از جملات و پاراگراف‌های روشن، کوتاه و مستقیم استفاده کنید.

۸. ویراستاری کار: قبل از ارائه مقاله، آن‌را مرور و اشتباه‌های تایپی و دستوری را اصلاح کنید. کارکرد لینک‌ها را بررسی کنید. مقاله را به صورت آماده تحویل دهید و انتظار تصحیح آن را توسط ادیتورها نداشته باشید. بهترین مقاله، آن است که تقریباً نیاز به هیچ‌گونه ویراستاری نداشته باشد. مقاله‌هایی که بدون ویراستاری ثبت شوند، در نظر گرفته نخواهند شد.

۹. زبان مناسب: ضروری است که در مقاله‌های ارائه‌شده به المانیتور، از زبان مناسبی استفاده شود. این مقالات نمی‌توانند حاوی توهین و بیان آزارنده، حمله شخصی، اتهام ثابت‌نشده و شایعه‌ها باشند.


x

The website uses cookies and similar technologies to track browsing behavior for adapting the website to the user, for delivering our services, for market research, and for advertising. Detailed information, including the right to withdraw consent, can be found in our Privacy Policy. To view our Privacy Policy in full, click here. By using our site, you agree to these terms.

Accept